Meie finantskäitumist motiveerivad pidevalt kaks vastandlikku jõudu: kiusatus osta ja raha kulutada, vastandina hirmule, et raha saab otsa.

HandWallet võimaldab teil ennast paremini tundma õppida, mõista ja tasakaalustada kahte endas olevat jõudu ning viia teid parema isikliku tasakaalu seisundisse nende kahe jõu vahel. Seda programmi kasutades on teil rohkem sissetulekuid saadaval ja saate oma kulud katta efektiivsemal viisil. Mõlema tulemuseks on "rohkem raha", ehk teisisõnu parem isikliku tasakaalu seisund.

Kuigi see ei too teile õnne (me usume, et õnn on sisemine asi, mis ei sõltu millestki, kindlasti mitte materiaalsetest asjadest), võimaldab see teil ostuprotsessi rohkem nautida ja vabastab teie aja olulisemate ametite jaoks kui pangaametnikuga vaidlemine.

Kiusatus osta . . .

Igavene vajadus raha kulutada on kergesti mõistetav. See tuleneb mitmest põhjusest, mille aluseks on heaolu maailm milles me elame, lääne kultuur, mille süles meid üles kasvatati, rohked reklaamid, mis meil üle jõu käivad, ning meie iseloomude konkurentsivõimeline ja võrdlev külg.

Esimene samm on mõista kiusatust osta ja mitte seda eitada. Kiusatus osta on ühtaegu hea ja loomulik. See tõestab, et miski on sinu jaoks oluline ja köidab sind.
Võite olla arvutifriik (kes on "suremas", et mängida uusima, äsja turule tulnud mudeliga) või samuti laps (kes on "suremas", et proovida kõige moodsamat ujumistrikoo sarja, mis äsja moekanalil ilmus). Võite olla restoraniarmastaja (erilise restoraniga silmitsi) või putukate koguja (haruldase leiuga silmitsi) . . .
See kuvatakse koos mitme lausega, näiteks "Ma pean selle saama" "See on täpselt see, mida ma otsisin", ja tavaliselt kaasneb sellega ka teise jõu vaigistamine: "Saime veidi aega tagasi natuke raha", "Ma saan seda endale lubada", "Eelmisel kuul piirasime end, nüüd väärime ostu".

Hirm, et raha saab otsa

Sellest on samuti lihtne aru saada. See tuleneb (kui üllatav!) sellest samast õitsengumaailmast, samast lääne kultuurist ja samadest reklaamidest, krediidimüügist ja keerukatest müügimeetoditest.
Kunagi, kui elatusime põllumajandusest, teadsime täpselt, mis meil on. Tänapäeval oleme sunnitud toime tulema abstraktsete ja segadusttekitavate terminite valikuga: krediit, intress, arvelduskrediit, fond, sidumine... ja see ainult eksitab ja isegi survestab.

Kui oleme ostuimpulsist aru saanud, siis teise sammuna tuleb mõista hirmu, et raha saab otsa, ja mitte eitada seda. See hirm on realistlik. Raha on lõppude lõpuks piiratud: pole tähtis, kui palju makseid sulle lubatud on, need kõik tuleb lõpuks tasuda. Pole tähtis, mis laenu olete saanud, teie olukord praegu (kui te midagi ei muuda) on ainult keerulisem, kuna lisaks tavapärastele väljaminekutele peate ka selle tagasi maksma . . .
Pole tähtis, millised on teie sissetulekud - kuna teie kulud ja elustiili tase on alati enam-vähem kooskõlas. Samuti pole vahet, milline on teie staatus ja kuivõrd olete kindlakskujunenud - teid saadab alati see sama tunne, mis puudutab erinevaid asju ja erinevaid summasid.

Mida peaksite tegema? HandWallet

Suurendame rahasummat -
Otsides üles kõik vead, dubleeritud maksed ja petturlikud tehingud, mis võivad meie krediitkaartidel aset leida.
Loobudes kuludest, mis on osutunud kalliteks ja ei paku meile rahulolu.

Ma teen seda niikuinii. Miks ma vajan HandWallet-it?
Võib-olla. Aga sa näed selle nimel kõvasti vaeva. Ja sa võitled iseendaga. Teisisõnu, te ei ole objektiivne, kuna teie sees peavad kaks jõudu käimasolevat lahingut.

Kas see tähendab, et nüüd pean iga kulutatud sendi rakendusse sisestama?
Muidugi mitte. Väikesed väljaminekud, mis ei kogune (seda tasub vähemalt esialgu kontrollida), ei ole tavaliselt märkimisväärsed ja seetõttu ei too need kaasa olulist kokkuhoidu. See on teie otsustada, mida sisestada ja mida mitte.
Veelgi enam, enamik kulutusi uuendatakse otse erinevate pankade ja krediitkaartide veebisaitidelt ning jääb üle vaid need kinnitada ja kategooriatesse omistada (kui te soovite seda teha). See toiming võtab iga kuu mõne minuti ja see asendab postiga saadetavate andmelehtede ülevaatamist, nagu teeksite seda niikuinii.