התנהגותנו הכלכלית מונעת כל הזמן ע"י שני כוחות מנוגדים:הפיתוי לקנות ולהוציא כסף מול הפחד שהכסף ייגמר.

תוכנת HandWallet תעזור לך להכיר טוב יותר את עצמך, להבין ולשכלל את שני הכוחות שבך ולהביא אותך לנקודת איזון אישית טובה יותר בין שני כוחות אילו. בעזרת שימוש בתוכנה יהיו לך יותר הכנסות פנויות. את ההוצאות הקיימות תעשה בצורה יותר יעילה. התוצאה של השניים תהיה "יותר כסף", או במילים אחרות נקודת איזון אישית יותר טובה!

זה אומנם לא יביא לך אושר (אנו מאמינים שאושר הוא דבר פנימי שאינו תלוי בכלום, בטח לא בדברים חומריים), אבל זה יאפשר לך להנות יותר מתהליך הקנייה ויפנה את זמנך לעיסוקים יותר חשובים מלהתווכח עם פקיד הבנק שלך.

הפיתוי לקנות...

את הצורך התמידי להוציא כספים קל להבין. מקורו במספר סיבות שבבסיסן עולם השפע שבו אנו חיים, התרבות המערבית על ברכיה גדלנו, שפע הפרסומות המציף אותנו והצד התחרותי וההשוואתי באופיינו.

הצעד הראשון הוא להבין את הפיתוי לקנות ולא להתכחש לו. הפיתוי לקנות הוא טוב וטבעי. הוא מוכיח שמשהו חשוב לך ומושך אותך.
לא משנה מהם התחביבים שלך. את יכולה להיות פריקית מחשבים (ש-"מתה" לשחק עם הדגם החדש שרק יצא) או נער חביב (ש-"מת" למדוד את הקו העכשווי של בגדי הים שבדיוק מופיעים בערוץ האופנה). את יכולה להיות חובבת מסעדות (מול מסעדה מיוחדת) או אספן חרקים (מול ממצא נדיר)...
ואז מרגישים את זה. זה יופיע מלווה במספר משפטים, כגון "אני חייב את זה", "זה בדיוק מה שחיפשתי", וזה ילווה בדר"כ גם בהשקטה של הכוח השני: "קיבלנו כסף לא מזמן", "אני יכול להרשות לעצמי", "הצטמצמו חודש שעבר, אנחנו ראויים לקנייה".

הפחד שהכסף ייגמר...

גם הוא קל להבנה. מקורו (למרבית הפלא) באותו עולם שפע, אותה תרבות מערבית ואותן פרסומות, מבצעי אשראי ושיטות מכירה מתוחכמות.
פעם, כשהתפרנסנו מחקלאות, ידענו בדיוק מה יש לנו. היום אנו נאלצים להתמודד עם שפע של מושגים בלתי מוחשיים ומבלבלים: אשראי, ריבית, מינוס, קרן, הצמדה.. וזה מטעה. ואפילו מלחיץ.

אחרי שהבנו את הדחף לקנות הצעד השני הוא להבין את הפחד שהכסף ייגמר ולא להתכחש לו. הפחד הזה ריאלי. הכסף הרי בסופו של דבר סופי: לא משנה כמה תשלומים נתנו לך, הם כולם יורדים בסוף. לא משנה איזו הלוואה קיבלת, מצבך עכשיו (אם לא תשנה דבר) הוא רק יותר קשה כי בנוסף להוצאות הרגילות שלך אתה צריך גם להחזיר אותה..
לא משנה מה הכנסותיך - הרי הוצאותיך ורמת חייך תמיד פחות או יותר בהתאם. ולא משנה מה מעמדך ועד כמה אתה מבוסס- תמיד תלווה אותך אותה התחושה, על דברים שונים ובסכומים שונים.

מה עושים? HandWallet

בואו נגדיל את כמות הכסף-
ע"י איתור כל הטעויות, התשלומים הכפולים והרמאויות שעלולות להיות בכרטיסי האשראי שלנו.
ע"י ויתור על הוצאות שמתגלות כיקרות ולא מביאות לנו סיפוק.

אני עושה את זה בכל מקרה. למה אני צריך את HandWallet?
יכול להיות. אבל אתה עובד קשה. ואתה נלחם עם עצמך. במילים אחרות אתה לא אובייקטיבי בגלל שני הכוחות המתרוצצים בתוכך.

זה אומר שעכשיו אני צריך להכניס כל גרוש שאני מוציא לאפליקציה?
בודאי שלא. הוצאות קטנות שאינן מצטברות (כדאי לפחות בהתחלה לבדוק את זה) הן בדרך כלל לא משמעותיות ולכן לא יהיה בהן חסכון משמעותי. לשיקולך מה להכניס ומה לא.
זאת ועוד, מרבית ההוצאות יתעדכנו ישירות מאתרי האינטרנט של הבנקים וכרטיסי האשראי השונים, וכל מה שנשאר זה רק לאשר אותם ולשייך אותם לקטגוריה (אם רוצים). פעולה זו לוקחת מספר דקות בחודש והיא במקום מעבר שאותו בכל מקרה עושים על דפי הפירוט המגיעים בדואר.